Hustopečské JÓGOBRANÍ

2. ročník HUSTOPEČSKÉHO JÓGOBRANÍ DUBEN 2022!

Připravuje se...


NA AKCI JE POVINNÉ MÍT ROUŠKY PŘI VOLNÉM POHYBU UVNITŘ HALY.
CVIČENÍ PROBÍHÁ BEZ ROUŠEK.

Akce se uskuteční oproti původnímu termínu 21.3.2020 v NÁHRADNÍM - a to 5.9.2020!!!!!

Jedinou výjimkou bude změna lekce Romany Klášterecké (splynutí yin - yang), která se bohužel zářijového termínu zúčastnit nemůže. Místo ní přijede úžasná lektorka Simona Čuperová (Majdová) se svou jógovou terapií.

Věřím tomu, že nás bude ještě více a že akce bude ještě lepší, než měla být v původním termínu!

V případě, že jste na akci přihlášení a nemůžete se zúčastnit, dejte mi vědět na jogahustopece@seznam.cz. Děkuji!


Těšit se můžete na lekce všeho druhu, které poběží souběžně ve dvou sálech s lektory z celé České republiky. V polední pauze si pak můžete pochutnat na výborném veganském obědě či si něco úžasného nakoupit nejen v "jógových" stáncích.

Pro každého účastníka nachystána uvítací taška s dárečky :)

Po celou dobu akce bude k dispozici čaj od firmy Sonnentor a ovoce.


Kde: Sportovní hala - Šafaříkova 22 / Hustopeče u Brna

Čas: 9.00 - 17.00

Prezence a přístup do haly: od 8.30

Cena: 990,- / 1 osoba od 1.2.2020 - s obědem 1.100,-


Co s sebou?

Vlastní PODLOŽKU, případně další potřebné pomůcky jako jsou bločky, deka, popruhy apod., pohodlné oblečení, něco na přezutí (v hale není dovoleno chodit v botách na ven) a hlavně dobrou náladu :)

Veganský oběd: hlavní jídlo + salát

Abychom šetřili naši planetu, vezměte si, prosím, VLASTNÍ, nejlépe uzavíratelnou, MISTIČKU, do které oběd dostanete (hlavní jídlo + salát). Jednorázové nádobí samozřejmě bude k dispozici pro toho, kdo zapomene, ale pokud se nám podaří toho příliš nespotřebovat, bude to fajn. Děkuji za spolupráci a ochotu!

Pro všechny hladové jogíny bude nachystán i samoobslužný bufet s veganskými dobrotami :)


KONTAKT: jogahustopece@seznam.cz nebo 728 055 353

Celou akcí nás bude provázet výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ Hustopeče.


Velký sál:

9.00 - 10.15 Tantra hatha jóga pro rovnováhu těla i duše - Zuzana Klingrová

10.30 - 11.45 Zářit ve své síle - prana flow yoga - Markéta Faustová

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Dancejóga - Aneta Pavliňáková

14.45 - 16.15 HA-THA - sluneční a měsíční princip, aneb najdi rovnováhu - Šárka Majdová

16.30 - 17.00 Závěrečná meditace, relaxace - Zuzana Balgová


Malý sál:

9.00 - 10.15 Jemná vinyasa jóga - Katarina Mikulandová

10.30 - 11.45 Jivamukti yoga - Naďa Brzobohatá

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Obličejová jóga - Michaela Dombrovská

14.45 - 16.15 Jógová terapie  - Simona Čuperová (Majdová)


Kdo s námi na festivale bude další?

PURA VIDA - originální a osobité oblečení plné barev / www.puravidashop.cz

DHAARA - podložky, náramky a pomůcky na jógu / www.dhaara.cz

DEGI - náramky, náramky a zase náramky / www.degi.cz

AMOR DE FRIDA - jedinečné šperky a doplňky / www.puravidashop.cz

SONNENTOR - čaje všech chutí / www.sonnentor.com

YOGI TEA - ajurvédské čaje - zaměřeno především na ženy

YOGA DAY - vůně a další

SANDRA PEČE KOLÁČE  - nezapomenutelné koláče od Sandry


ZUZANA KLINGROVÁ

Zuzka je spolumajitelkou jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina. Studovala ATVS Palestra, Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Indu University v USA, kde získala titul Bachelor of Academic in sport sciences. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví. V současné době se hlouběji věnuje tantrickým tradicím v józe a Kriya józe. Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe.

Tantra hatha jóga pro rovnováhu těla i duše

Společně budeme praktikovat lekci, která uvolňuje energetické bloky, probouzí vnitřní sílu. Přináší očistu, kontrolu toku energie a harmonii. Lekce zahrnuje pránájámu, ásany, krije a meditaci

Tantra jóga má pozitivní pohled a přístup k lidskému tělu. Hledí na tělo jako na projev ducha. Skrze praxi pozic utváří silné a čisté tělo, se kterým pak cítíme souznění.


MARKÉTA FAUSTOVÁ

Markéta je certifikovanou lektorkou Prana Flow yogy podle systému legendy jógového světa Shivy Rey. Ale nejen to. Absolvovala řadu workshopů zaměřených na jógu, pohyb, tanec, kontakt, masáže, energie, dech, vnitřní a ženskou sílu, mantry. Miluje tanec, hudbu, zpěv, tvorbu a přenos inspirace. Jóga je pro ni nekonečná cesta setkávání a prolínání.

Založila server s lekcemi jógy on-line www.moje-joga.cz na podporu každodenní jógové praxe.

Zářit ve své síle - prana flow yoga

Proč si některých lidí, kteří vejdou do místnosti všimnete a jiných ne? Ti první jsou ve své síle, ve své autentické energii a pravdě. Pojďme se pomocí jógové lekce plné čištění a energetických procesů, výzev i klidu, dechu i pohybu, dostat do své sobě vlastní zářivosti.


ANETA PAVLIŇÁKOVÁ

Aneta je lektorkou jógy oficiálně zhruba 8 let, neoficiálně se jí zabývá už více než 14. Za tu dobu stihla vystudovat taneční konzervatoř v Praze, Regeneraci a výživu na MUNI v Brně a absolvovat nespočet seminářů od hatha yogy, vinyasa jógy, prana flow yogy přes jógy pro děti, těhotné, seniory. Je certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues (www.hormonalni-joga-brno.cz). Je školitelkou nových instruktorů jógy v Brně (www.instruktoryogybrno.cz). A pokud zrovna neučí jógu, tak tančí s dětmi jako pedagog v ZUŠ Hustopeče.

Dancejóga

Dynamická lekce, která spojuje tanec a jógu v jedno. Propojení prvků contemporary, jazzu, baletu s jógovými pozicemi na hudbu i "nejógovou". Není důležité, zda výslednou choreografii zvládáte na jedničku, záleží pouze na vašem vlastním prožitku.


ŠÁRKA MAJDOVÁ

Šárka je absolventkou lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a více než 20 let lektorkou tanečních, jógových a body and mind forem. Vyučuje anatomii, fyziologii a jógovou praxi v rámci rekvalifikačních školení pro několik škol jógy a ráda vás vyveze za hranice všedních dnů na exotické jógové pobyty. Její motto zní:  "Mým přáním je vykouzlit úsměv na tváři a radost v srdci každého, kdo si přijde zacvičit." Ve své praxi preferuje především principy zdravého pohybu a jógové terapie.

HA-THA - sluneční a měsíční princip, aneb najdi rovnováhu

V sanskrtském názvu slova hathajóga jsou zakotveny 2 slovní kořeny: " HA" představuje sluneční energii, mužský element, pravý pránický kanálek Pingala, vědomí, extrovertní sílu, zatímco "THA" reprezentuje chladivou lunární energii, ženský element, levý pránický kanálek Ida, přírodu, introvertní sílu. Cílem jógové praxe je sladit tyto 2 přítomné elementy rovnováhy, dosáhnout stavu harmonie a obrátit pozornost k sobě samým.

Na lekci budeme postupovat od aktivace sluneční energie a pravé strany těla směrem ke klidu měsíčního principu levé strany těla skrze praxi ásan, průpravných cvičení, pránájámy. Prostřednictvím závěrečné meditace se ponoříme hlouběji do svého nitra a dovolíme si odkrýt a zaznamenávat své vlastní pocity.


ZUZANA BALGOVÁ

Zuzka se poprvé setkala s jógou v dětství, když se aktivně zapojovala do praxe svého otce taháním ho za ruce,nohy a strkáním prstů do nosu :) :) Na základní škole si po přečtení knihy André Van Lysebetha začala s vlastní praxí, se kterou pokračovala pravidelně a později méně pravidelně. Naplno se k józe vrátila před pár lety, kdy se stala jógovou instruktorkou. Vedla lekce v Brně, Břeclavi, Hustopečích a Tvrdonicích. Dává přednost statickým formám jógy s dlouhou výdrží v pozicích.

Relaxace, meditace

Zuza vás provede závěrečnou meditací a relaxací. Jakou? Nechte se překvapit :)


KATARÍNA MIKULANDOVÁ

Zdravotní sestra která odešla z cesty nemocného a trpícího a s láskou se vrhla po "péči o lidské tělo i duše" zdravého člověka. Józe se věnuje přes 12 let. Je majitelkou pražského jógového studia www.jogaatelier.cz.

"Jóga je pro mě myšlenka, čin, skutečnost, dech, vědomí, radost, láska, přátelé, příroda a život. Všechno co směřuje, ovlivňuje, inspiruje a učí. Vstřebávám jí do každého kousku svého já a děkuji za to."

Jemná vinyasa jóga

Bude to jemná dynamická lekce s důrazem na dech pro pokoj srdce, techniku a plynutí. Dynamické sekvence vystřídají ty jemné, pomalé. Díky opakování jednotlivých sekvencí se dostaneme k hlubším prožitkům v pozicích.

NADĚŽDA BRZOBOHATÁ

Naďa se dostala k józe, možná přesnější je, že jóga si našla ji, v USA. Hned od první lekce se do jógy zamilovala a zatím je to jeden z nejdelších vztahů, ve kterém je. A tak také praxi jógy vnímá. Jako rovnocenný vyvážený vztah, praxe, trénink, disciplína, která nám může pomoci vést a prožívat kvalitnější život. Život z vědomého místa, z místa srdce a statečnosti. Jóga je pro ni pravda, otevřenost, čisté a upřímné srdce. Upřímná chuť a zápal k sebepoznání. Jóga znamená unie, spojení, jařmo a tak postupně docházet k prožitku, že skrze soucítění a lásku je možno hnout sami sebou a přitom neubližovat ostatním. Je majitelkou brněnského jógového studia Yoga Lokah (www.yogalokah.cz).

Na své cestě jógy je ze srdce vděčná prvním učitelům - rodičům, za dar života. Za všechny ostatní učitele, které měla tu čest potkat. Jógové základy a kořeny vychází z metody Jivamukti Jógy, která je komplexní a integrální praxí. Přes fyzickou praxi Hatha Jógy, meditační techniky, odříkávání manter, praxe Ahimsa, jóga zvuku a studování starobylých textů (Hatha Yoga Pradipika, Yoga Sutry, Bhagavad Gita, a další).

Jivamukti yoga - Magic 10

Soubor cviků, které nejsou fyzicky náročné, ale přesto účinné. Je to praxe vděčnosti, požehnání, pránájámy, krije praktiky, meditace a relaxace. Lekce potrvá 75 minut. Praxe vychází z již existující praktiky Magic 10, kterou sestavila zakladatelka Jivamukti metody Sharon Gannon, sepsala knihu s jednoduchými technikami, které se dají zařadit do každodenního života a trénovat tak sami sebe ke spokojenějšímu a radostnějšímu životu.


MICHAELA DOMBROVSKÁ

Michaela (www.protoze.cz) je lektorkou jógy s téměř dvaceti lety praxe, zhruba polovinu té doby se věnuje také obličejové józe. Je mimo jiné autorkou knihy Jógový zápisník (Grada, 2018) a spoluautorkou knihy Krásná tvář (Albatros, 2019). 

Obličejová jóga - JÓGA PRO KRÁSU

Jemná jóga s prvky obličejové a oční jógy a závěrečnou relaxací s vizualizací. Základní ásany s důrazem na stabilitu protáhnou i posílí tělo a pět snadno zapamatovatelných kroků základní sestavy obličejové jógy, včetně představení některých technik a pomůcek pro provádění doma, povzbudí a projasní rysy tváře. 

Obličejová cvičení jsou přirozený a přírodní způsob péče o obličej a pleť, který inspiraci čerpá mimo jiné třeba z fyzioterapie, logopedie nebo fonetiky. Obličejovou jógou se pak tato cvičení stanou důrazem na propojení těla s myslí a duší, který ve tváři odráží celkový přístup k životu, svému okolí i sobě samým.SIMONA ČUPEROVÁ (MAJDOVÁ)

Již více než 12 let působí jako lektorka jógových, tanečních a body and mind forem cvičení. Vzhledem k tomu, že se celé dětství věnovala vrcholovému sportu, měla vždy potřebu náročné tréninky kompenzovat nějakou formou regenerace. Jakmile objevila jógu, stala se okamžitě součástí jejího života. Do svých lekcí ráda zapojuje prvky z jógové terapie, jejíž cílem je především oživení principů zdravého pohybu. Jóga pro ni představuje radost, vášeň a životní cestu. Bude jí potěšením, když se k ní na této cestě připojíte. 

Jógová terapie

Lekce je zaměřená zejména na pochopení principů zdravého pohybu pro jógovou praxi i jiné cvičební styly. V rámci lekce se seznámíme se základními vzorci pohybu dle metody vývojové kineziologie, zaměříme se na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře a též na stabilizaci pletence ramenního a lopatky. Důraz bude kladen především na optimální držení těla, a to nejenom pro účely cvičení, ale také pro jeho využití v našem běžném životě.