Hustopečské JÓGOBRANÍ

3. ročník proběhne 15.4.2023!

Připravuje se.....

...a než se vše vymyslí, můžete zatím nosit krásné tílko Jógobraní, které vzniklo ve spolupráci s Dhaarou.

V případě zájmu stačí napsat na jogahustopece@seznam.cz

Tílko je vhodné nejen na jógu, ale na jakoukoli aktivitu, při které se chcete cítit dobře. Materiál je tak hebký, že už ho nebudete chtít nikdy sundat. A střih sluší naprosto všem :)

Dostupné velikosti: S, M

Cena: 490,-


Těšit se můžete na lekce všeho druhu, které poběží souběžně ve dvou sálech s lektory z celé České republiky. V polední pauze si pak můžete pochutnat na výborném veganském obědě, něco úžasného si nakoupit nejen v "jógových" stáncích či se nechat pomalovat hennou.

Pro každého účastníka bude nachystána uvítací taška s dárečky :) Hlavním sponzorem je firma Sonnentor, opravdu se máte na co těšit.

Akce se koná jen jeden den po Dni Země a jóga v sobě nese i starost o naši planetu. Proto bude možné si během dopoledne koupit lístek do tomboly, jejíž výdělek půjde organizaci Sázíme budoucnost na výsadbu nových stromů.

Po celou dobu akce bude k dispozici čaj a káva od firmy Sonnentor, nápoje od firmy Blendea a ovoce.


Kde: Sportovní hala - Šafaříkova 22 / Hustopeče u Brna

Čas: 9.00 - 17.00

Prezence a přístup do haly: od 8.30

Cena:

1.190,- do 28.2.2022 / s obědem 1.390,-

1.290,- od 1.3.2022 / s obědem 1.490,-

V ceně zahrnuto 5 lekcí dle vlastního výběru, ovoce po celý den, pitný režim, malba hennou, uvítací dárková taška.


Jak se přihlásit?

  1. kliknu na odkaz "VSTUPENKY"
  2. najdu termín akce 23.4.2022
  3. vyberu druh vstupenky s obědem (světle zeleně) nebo bez oběda (tmavě zeleně)
  4. přihlásím se na akci
  5. do 7 dnů od registrace je nutné vstupenku uhradit

Co s sebou?

Vlastní PODLOŽKU, případně další potřebné pomůcky jako jsou bločky, deky, popruhy apod., pohodlné oblečení, něco na přezutí (v hale není dovoleno chodit v botách na ven) a hlavně dobrou náladu :)

Na lekci Danči Čechmanové - RUČNÍK!

Veganský oběd od Good Karma:

Špenátový dhal s kokosovým mlékem a bylinkami, celozrnná rýže, řepová palya (řepové sabdži s kořením) + míchaný salát s kokosem a horkou zálivkou z hořčičných semínek a rajčatovo-mangové pickles

Abychom šetřili naši planetu, vezměte si, prosím, VLASTNÍ, nejlépe uzavíratelnou, MISTIČKU, do které oběd dostanete (hlavní jídlo + salát). Vlastní můžete vzít i VIDLIČKU A HRNEČEK. Jednorázové nádobí samozřejmě bude k dispozici pro toho, kdo zapomene, ale pokud se nám podaří toho příliš nespotřebovat, bude to fajn. Děkuji za spolupráci a ochotu!

Pro všechny hladové jogíny bude nachystáno ovoce po celou dobu akce :)

KONTAKT: jogahustopece@seznam.cz nebo 728 055 353


PROGRAM

Velký sál:

9.00 - 10.15 Tattva jóga - živlová praxe / Andrea Knotková

10.30 - 11.45 Prana Flow yoga - Vnitřní oheň a otevřené srdce / Markéta Faustová

11.45 - 13.15 PAUZA / vyhlášení tomboly, henna

13.15 - 14.30 Pánevní dno v jógové praxi / Veronika Kozlová

14.45 - 16.15 Yin & Yang yoga - plynutí a splynutí / Monika Bielová

16.30 - 17.00 Hudba pro harmonizaci těla i duše - závěrečná relaxace / Hana Hána


Malý sál:

9.00 - 10.15 Ashtanga yoga / Zdeněk Havlíček

10.30 - 11.45 Zaměřeno na záda / Lenka Páleníková

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Fyzioterapeutická jóga / Dana Čechmanová (s sebou RUČNÍK)

14.45 - 16.15 Cyklická jóga - Dosycení ženské duše / Alice Mičunek

Změna programu vyhrazena.


Kdo s námi na festivale bude další?

SONNENTOR - čaje všech chutí / www.sonnentor.com

DHAARA - jógové oblečení, podložky, náramky a pomůcky na jógu / www.dhaara.cz

PURA VIDA - originální a osobité oblečení plné barev / www.puravidashop.cz

DEGI - náramky, svíčky, trička, dárkové jógové balíčky, možnost vytvořit si vlastní intuitivní náramek / www.degi.cz

TEREZA HORČICOVÁ - malba hennou

ZERO WAY s.r.o. - bezobalová prodejna Brno

ARGYRO LEMAN - esenciální oleje, difuzéry, aroma doplňky / www.argyro.cz

PAVLA NEČASOVÁ PHOTOGRAPHY - www.pavlanecasova.com


ANDREA KNOTKOVÁ

Andrea pracuje jako body terapeutka a jógová terapeutka. Vede skupinové i individuální lekce. Při práci s tělem vychází především z marma terapie. Společně s Barborou Hu pořádá kurzy Čakra jógy®. Je facilitátorkou a průvodkyní Maitri dýchání. Zároveň se věnuje i hudbě, vydala album s překrásnými mantrami Universal Prayer.

Tattva jóga - živlová praxe

Pět tattev označuje pět elementů, neboli základních složek, které dle jógy a ajurvédy vytvářejí v různých poměrových kombinacích strukturu Univerza - ať už je řeč o světě hmoty (světě jevů), či jeho "vnitřní projekci" - mikrokosmu mentálního prožívání jako malého vesmíru naší psychiky.

V praxi živlů Vás skrze praxi ásan, pránajámy, muder a bandh zvu právě ke zkoumání tanečního parketu tattev uvnitř i vně nás.

www.lunalava.cz


MARKÉTA FAUSTOVÁ

Markéta je certifikovanou lektorkou Prana Flow yogy podle systému legendy jógového světa Shivy Rey. Zároveň se však inspiruje i řadou ostatních výcviků a školení z jógy, spontánního pohybu, doteku, sound therapy, zpěvu aj. Jógu učí od roku 2010. Jóga je pro ní zejména o setkání s vámi. Její lekce jsou zábavné i hluboké zároveň.

Založila server s lekcemi jógy on-line www.moje-joga.cz na podporu každodenní jógové praxe.

Prana Flow Yoga - Vnitřní oheň a otevřené srdce

Jak v sobě rozproudit oheň a životní energii a přitom zářit z otevřeného srdce. Nejprve si zazpíváme, sladíme se s vnitřní vibrací, kterou pak rozpulsujeme pozdravy slunce a uvolníme stagnující energii v těle. Společně se pak nacítíme do prostoru srdečního a napojíme se na léčivý rytmus svého těla.


VERONIKA KOZLOVÁ

Veronika je osobní trenérkou, instruktorkou jógy i jógy ve vzduchu, masérkou, kraniosakrální terapeutkou, laktační poradkyní a mámou 3 dětí.

Pánevní dno v jógové praxi

Lekce zaměřená na práci s pánevním dnem v rámci jógových lekcí. Jak pánevní dno efektivně posílit, protáhnout i relaxovat v rámci běžné lekce jógy. Podíváme se na základní pozice, ale i na to, jak se západní vnímání anatomie prolíná s čakrovým systémem.www.veronikakozlova.cz


MONIKA BIELOVÁ

Monika ví, že jóga po celém světě nabízí mnoho cest. A že všechny mají jeden cíl: radost pramenící z tělesného a duševního zdraví. Lektorkou jógy je již více jak deset let a své vzdělání získává jak v České republice, tak v zahraničí. Podílí se na vzdělávání lektorů jógy v Power Yoga Akademie s.r.o. Vystudovala na Masarykově univerzitě obory Psychologie a Nutriční terapeut a jejím domovským studiem je Happyoga na Mendlově náměstí v Brně.

Yin & Yang - plynutí a splynutí

Harmonizující lekce nabízející vyváženou kombinaci vinyasa flow jógy a jinové relaxace. Lekce pro radost podporující stabilitu, sílu, harmonii, naplněna lehkostí a radostí. Prohloubí laskavost k sobě i světu kolem.

www.happyoga.cz

HANA HÁNA

Hana je profesionální flétnistka, zpěvačka, profesorka flétny na Konzervatoři Brno a lektorka jógy. Jako koncertní umělkyně vystupuje sólově v ČR i v zahraničí. Specializuje se též na tvorbu performance, kdy na podiích propojuje hru na flétnu, zpěv a pohybové i dramatické vyjádření. Muzikoterapii a lektorské činnosti hudebních workshopů se zaměřením na improvizaci se systematicky věnuje sedm let.

Hudba pro harmonizaci těla i duše - závěrečná relaxace

Začátek je věnovaný autogennímu tréninku s vizualizací, který uvolní svalstvo, uklidní dech i tlukot srdce. Poté se můžete rozpustit v hudební produkci za zvuku nástrojů jako kalimba, koshi společně s Hančiným nadpozemským zpěvem.

www.hana-hana.cz


ZDENĚK HAVLÍČEK

Zdeněk se k józe dostal v podstatě náhodou, kdy hledal cestu k řešení problémů s pohybovým aparátem souvisejícím se sedavým zaměstnáním. Od hatha jógy a vinyasa jógy se v roce 2015 dostal až k ahstanga józe. Je absolventem učitelských tréninků s Davidem Swensonem a Jarem Pávkem a workshopů s Petrou Visser a Manju Joisem (nejstarším synem Pattabhiho Joise, zakladatelem ashtanga jógy).

Na podzim 2019 otevřel vlastní studio YOGA i-D v samotném centru Brna. Kromě ashtanga jógy vyučuje i další styly od dynamické vinyasa jógy až po klidnou yin jógu. V prostoru studia postupně vytváří unikátní prostor, kde se každému studentovi věnuje individuální péče a pozornost a kde se všichni vzájemně podporují na své jógové cestě.

Ashtanga yoga

Úvod do ashtangy Ti otevře dveře k vlastní praxi. Díky dechu, teorii a zvědavosti se dostaneme do hloubky ásán. Nebude chybět trochu humoru, porozumění a upřímná dopomoc. Ashtanga je krásná a silná praxe, které se nemusíš bát! Nezáleží totiž na tom, zda s jógou právě začínáš, učitel Tě navede do jednotlivých pozic a vysvětlí Ti, jak si je upravit podle potřeby. 

www.yogaid.cz


LENKA PÁLENÍKOVÁ

Lenka je zakladatelkou a majitelkou studia Yoga Freaks v Brně. "Život vnímám jako stále probíhající změnu a jóga mi pomáhá změny s radostí přijímat. Pevně mě drží, když se rozhodnu vkročit do neznáma. Každý den ve mě rozproudí životní energii. Otevírá mi dveře k tomu, abych mohla tvořit něco krásného, smysluplného a předávat to druhým lidem skrze jógovou praxi. Jóga otevírá srdce. nejen k okolí, ale především k nám samotným." 

Zaměřeno na záda

Záměrem lekce je protáhnout a posílit zádové svaly a zaměřit se na vše co souvisí s jejich bolestí a problémy. Učit tělo správnému postavení, aktivaci centrálního stabilizačního systému. Protáhnout, rozproudit energii sílou dechu a mírného a vědomého pohybu.

www.yogafreaks.cz


DANA ČECHMANOVÁ

Danča je předavatel jógy, máma 3 dětí, majitelka jógového studia Punkjóga. Učí 26 let, z toho cca 16 let je to jóga a poslední cca 3 roky je to specializace na fyzioterapeutickou jógu. Má ráda srandu, lidi a miluje život.

Fyzioterapeutická jóga

"Pojďme hýbat tělem s respektem k tomu, že má svoje pravidla, která potřebují být naplněna, aby mohlo být tělo zdravé."

Touto optikou a s největší pokorou vědomí, že je tu to, co nás přesahuje, nahlédneme na jógu.

www.punkjoga.cz


ALICE MIČUNEK

Alice provází ženy na cestě k jejich hluboké vnitřní moudrosti. Jejími pilíři jsou jóga, dech, meditace, cykličnost, ženské kruhy a rituály. Jóga je pro ni obrovskou studnicí moudrosti a zdroj hlubokého napojení na sebe. To, že může toto učení předávat dál vnímá s vděčností a je šťastná, že toto poslání je zároveň její prací.

Cyklická jóga - Dosycení ženské duše

Co doopravdy potřebujeme? Co dosytí naše tělo, mysl a duši? Dopřejte si jemné jógové plynutí Cyklické jógy a nalaďte se skrze svůj dech a tělo na své potřeby. Když jsme dosycené, můžeme s radostí dávat dál. Můžete se těšit na jemnou ženskou jógovou praxi, která vás naladí blíž k sobě. Bude plout na vlně dechu, přes jógové ásány i tanec až k hluboké relaxace.

www.alicemicunek.cz