JÓGOBRANÍ 21.3.2020

Mým snem bylo uskutečnit jogovy festival v rodném městě, kam za námi přijedou lektoři a lidi ze všech možných koutů a že nás bude hodně...ten počet se mi vyplnil, je nás hodně, více než 120...ale protože jsem svůj sen evidentně řekla trochu nejasne, 😇 tak se sice budeme konat, ale v NÁHRADNÍM TERMÍNU - a to 5.9.2020!!!!!

Jedinou výjimkou bude změna lekce Romany Klášterecké (splynutí yin - yang), která se bohužel zářijového termínu zúčastnit nemůže. Místo ní přijede úžasná lektorka Simona Majdová se svou jógovou terapií.

Věřím tomu, že nás bude ještě více a že akce bude ještě lepší, než měla být v původním termínu!

V případě, že jste na akci přihlášení a nemůžete se zúčastnit, dejte mi vědět na jogahustopece@seznam.cz. Děkuji!


Těšit se můžete na lekce všeho druhu, které poběží souběžně ve dvou sálech s lektory z celé České republiky. V polední pauze si pak můžete pochutnat na výborném veganském obědě či si něco úžasného nakoupit nejen v "jógových" stáncích.

Pro každého účastníka nachystána uvítací taška s dárečky :)

Po celou dobu akce bude k dispozici čaj od firmy Sonnentor a ovoce.


Kde: Sportovní hala - Šafaříkova 22 / Hustopeče u Brna

Čas: 9.00 - 17.00

Prezence a přístup do haly: od 8.30

Cena:

990,- / 1 osoba od 1.2.2020 - s obědem 1.100,-


Co s sebou?

Vlastní PODLOŽKU, případně další potřebné pomůcky jako jsou bločky, deka, popruhy apod., pohodlné oblečení, něco na přezutí (v hale není dovoleno chodit v botách na ven) a hlavně dobrou náladu :)

P.S.: Pokud vlastní podložku nemáte a zatím si ji neplánujete pořídit, dejte mi, prosím, vědět, ať Vám mohu nějakou zajistit.


Veganský oběd: hlavní jídlo + salát

Abychom šetřili naši planetu, vezměte si, prosím, VLASTNÍ, nejlépe uzavíratelnou, MISTIČKU, do které oběd dostanete (hlavní jídlo + salát). Jednorázové nádobí samozřejmě bude k dispozici pro toho, kdo zapomene, ale pokud se nám podaří toho příliš nespotřebovat, bude to fajn. Děkuji za spolupráci a ochotu!

Pro všechny hladové jogíny bude nachystán i samoobslužný bufet s veganskými dobrotami :)


KONTAKT: jogahustopece@seznam.cz nebo 728 055 353

Celou akcí nás bude provázet výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ Hustopeče.


Velký sál:

9.00 - 10.15 Tantra hatha jóga pro jarní rovnodennost - Zuzana Klingrová

10.30 - 11.45 Zářit ve své síle - prana flow yoga - Markéta Faustová

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Dancejóga - Aneta Pavliňáková

14.45 - 16.15 HA-THA - sluneční a měsíční princip, aneb najdi rovnováhu - Šárka Majdová

16.30 - 17.00 Závěrečná meditace, relaxace - Zuzana Balgová


Malý sál:

9.00 - 10.15 Jemná vinyasa jóga - Katarina Mikulandová

10.30 - 11.45 Jivamukti yoga - Naďa Brzobohatá

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Obličejová jóga - Michaela Dombrovská

14.45 - 16.15 Jógová terapie  - Simona Majdová


Kdo s námi na festivale bude další?

PURA VIDA - originální a osobité oblečení plné barev / www.puravidashop.cz

DHAARA - podložky, náramky a pomůcky na jógu / www.dhaara.cz

DEGI - náramky, náramky a zase náramky / www.degi.cz

AMOR DE FRIDA - jedinečné šperky a doplňky / www.puravidashop.cz

SONNENTOR - čaje všech chutí / www.sonnentor.com

YOGI TEA - ajurvédské čaje - zaměřeno především na ženy

YOGA DAY - vůně a další

SANDRA PEČE KOLÁČE  - nezapomenutelné koláče od Sandry

ZUZANA KLINGROVÁ

Zuzka je spolumajitelkou jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina. Studovala ATVS Palestra, Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Indu University v USA, kde získala titul Bachelor of Academic in sport sciences. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví. V současné době se hlouběji věnuje tantrickým tradicím v józe a Kriya józe. Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe.

Tantra hatha jóga pro jarní rovnodennost

Den rovnodennosti je po tisíce let oslavou zrození a života. Společně budeme praktikovat lekci, která uvolňuje energetické bloky, probouzí vnitřní sílu. Přináší očistu, kontrolu toku energie a harmonii. Lekce zahrnuje pránájámu, ásany, krije a meditaci

Tantra jóga má pozitivní pohled a přístup k lidskému tělu. Hledí na tělo jako na projev ducha. Skrze praxi pozic utváří silné a čisté tělo, se kterým pak cítíme souznění.


MARKÉTA FAUSTOVÁ

Markéta je certifikovanou lektorkou Prana Flow yogy podle systému legendy jógového světa Shivy Rey. Ale nejen to. Absolvovala řadu workshopů zaměřených na jógu, pohyb, tanec, kontakt, masáže, energie, dech, vnitřní a ženskou sílu, mantry. Miluje tanec, hudbu, zpěv, tvorbu a přenos inspirace. Jóga je pro ni nekonečná cesta setkávání a prolínání.

Založila server s lekcemi jógy on-line www.moje-joga.cz na podporu každodenní jógové praxe.

Zářit ve své síle - prana flow yoga

Proč si některých lidí, kteří vejdou do místnosti všimnete a jiných ne? Ti první jsou ve své síle, ve své autentické energii a pravdě. Pojďme se pomocí jógové lekce plné čištění a energetických procesů, výzev i klidu, dechu i pohybu, dostat do své sobě vlastní zářivosti.


ANETA PAVLIŇÁKOVÁ

Aneta je lektorkou jógy oficiálně zhruba 8 let, neoficiálně se jí zabývá už více než 14. Za tu dobu stihla vystudovat taneční konzervatoř v Praze, Regeneraci a výživu na MUNI v Brně a absolvovat nespočet seminářů od hatha yogy, vinyasa jógy, prana flow yogy přes jógy pro děti, těhotné, seniory. Je certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues (www.hormonalni-joga-brno.cz). Je školitelkou nových instruktorů jógy v Brně (www.instruktoryogybrno.cz). A pokud zrovna neučí jógu, tak tančí s dětmi jako pedagog v ZUŠ Hustopeče.

Dancejóga

Dynamická lekce, která spojuje tanec a jógu v jedno. Propojení prvků contemporary, jazzu, baletu s jógovými pozicemi na hudbu i "nejógovou". Není důležité, zda výslednou choreografii zvládáte na jedničku, záleží pouze na vašem vlastním prožitku.


ŠÁRKA MAJDOVÁ

Šárka je absolventkou lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a více než 20 let lektorkou tanečních, jógových a body and mind forem. Vyučuje anatomii, fyziologii a jógovou praxi v rámci rekvalifikačních školení pro několik škol jógy a ráda vás vyveze za hranice všedních dnů na exotické jógové pobyty. Její motto zní:  "Mým přáním je vykouzlit úsměv na tváři a radost v srdci každého, kdo si přijde zacvičit." Ve své praxi preferuje především principy zdravého pohybu a jógové terapie.

HA-THA - sluneční a měsíční princip, aneb najdi rovnováhu

V sanskrtském názvu slova hathajóga jsou zakotveny 2 slovní kořeny: " HA" představuje sluneční energii, mužský element, pravý pránický kanálek Pingala, vědomí, extrovertní sílu, zatímco "THA" reprezentuje chladivou lunární energii, ženský element, levý pránický kanálek Ida, přírodu, introvertní sílu. Cílem jógové praxe je sladit tyto 2 přítomné elementy rovnováhy, dosáhnout stavu harmonie a obrátit pozornost k sobě samým.

Na lekci budeme postupovat od aktivace sluneční energie a pravé strany těla směrem ke klidu měsíčního principu levé strany těla skrze praxi ásan, průpravných cvičení, pránájámy. Prostřednictvím závěrečné meditace se ponoříme hlouběji do svého nitra a dovolíme si odkrýt a zaznamenávat své vlastní pocity.


ZUZANA BALGOVÁ

Zuzka se poprvé setkala s jógou v dětství, když se aktivně zapojovala do praxe svého otce taháním ho za ruce,nohy a strkáním prstů do nosu :) :) Na základní škole si po přečtení knihy André Van Lysebetha začala s vlastní praxí, se kterou pokračovala pravidelně a později méně pravidelně. Naplno se k józe vrátila před pár lety, kdy se stala jógovou instruktorkou. Vedla lekce v Brně, Břeclavi, Hustopečích a Tvrdonicích. Dává přednost statickým formám jógy s dlouhou výdrží v pozicích.

Relaxace, meditace

Zuza vás provede závěrečnou meditací a relaxací. Jakou? Nechte se překvapit :)


KATARÍNA MIKULANDOVÁ

Zdravotní sestra která odešla z cesty nemocného a trpícího a s láskou se vrhla po "péči o lidské tělo i duše" zdravého člověka. Józe se věnuje přes 12 let. Je majitelkou pražského jógového studia www.jogaatelier.cz.

"Jóga je pro mě myšlenka, čin, skutečnost, dech, vědomí, radost, láska, přátelé, příroda a život. Všechno co směřuje, ovlivňuje, inspiruje a učí. Vstřebávám jí do každého kousku svého já a děkuji za to."

Jemná vinyasa jóga

Bude to jemná dynamická lekce s důrazem na dech pro pokoj srdce, techniku a plynutí. Dynamické sekvence vystřídají ty jemné, pomalé. Díky opakování jednotlivých sekvencí se dostaneme k hlubším prožitkům v pozicích.

NADĚŽDA BRZOBOHATÁ

Naďa se dostala kjJóze, možná přesnější je, že Jóga si našla ji, v USA. Hned od první lekce se do Jógy zamilovala a zatím je to jeden z nejdelších vztahů, ve kterém je. A tak také praxi jógy vnímá. Jako rovnocenný vyvážený vztah, praxe, trénink, disciplína, která nám může pomoci vést a prožívat kvalitnější život. Život z vědomého místa, z místa srdce a statečnosti. Jóga je pro ni pravda, otevřenost, čisté a upřímné srdce. Upřímná chuť a zápal k sebepoznání. Jóga znamená unie, spojení, jařmo a tak postupně docházet k prožitku, že skrze soucítění a lásku je možno hnout sami sebou a přitom neubližovat ostatním. Je majitelkou brněnského jógového studia Yoga Lokah (www.yogalokah.cz).

Na své cestě Jógy je ze srdce vděčná prvním učitelům - rodičům, za dar života. Za všechny ostatní učitele, které měla tu čest potkat. Jógové základy a kořeny vychází z metody Jivamukti Jógy, která je komplexní a integrální praxí. Přes fyzickou praxi Hatha Jógy, meditační techniky, odříkávání manter, praxe Ahimsa, jóga zvuku a studování starobylých textů (Hatha Yoga Pradipika, Yoga Sutry, Bhagavad Gita, a další).

Jivamukti yoga - Magic 10

Soubor cviků, které nejsou fyzicky náročné, ale přesto účinné. Je to praxe vděčnosti, požehnání, pránájámy, krije praktiky, meditace a relaxace. Lekce potrvá 75 minut. Praxe vychází z již existující praktiky Magic 10, kterou sestavila zakladatelka Jivamukti metody Sharon Gannon, sepsala knihu s jednoduchými technikami, které se dají zařadit do každodenního života a trénovat tak sami sebe ke spokojenějšímu a radostnějšímu životu.


MICHAELA DOMBROVSKÁ

Michaela (www.protoze.cz) je lektorkou jógy s téměř dvaceti lety praxe, zhruba polovinu té doby se věnuje také obličejové józe. Je mimo jiné autorkou knihy Jógový zápisník (Grada, 2018) a spoluautorkou knihy Krásná tvář (Albatros, 2019). 

Obličejová jóga - JÓGA PRO KRÁSU

Jemná jóga s prvky obličejové a oční jógy a závěrečnou relaxací s vizualizací. Základní ásany s důrazem na stabilitu protáhnou i posílí tělo a pět snadno zapamatovatelných kroků základní sestavy obličejové jógy, včetně představení některých technik a pomůcek pro provádění doma, povzbudí a projasní rysy tváře. 

Obličejová cvičení jsou přirozený a přírodní způsob péče o obličej a pleť, který inspiraci čerpá mimo jiné třeba z fyzioterapie, logopedie nebo fonetiky. Obličejovou jógou se pak tato cvičení stanou důrazem na propojení těla s myslí a duší, který ve tváři odráží celkový přístup k životu, svému okolí i sobě samým.


ROMANA KLÁŠTERECKÁ

Power yoga k Romaně přišla v roce 2002 - a neopustila ji dodnes. Živým důkazem toho je samotné Happyoga studio (www.happyoga.cz). Romana je nejen jeho majitelkou, ale především jeho srdcem. Romaniny lekce power yogy jsou plné energie, smíchu a radosti. Je zastánkyní vysoce individuálního přístupu ke studentům. Usiluje o harmonický rozvoj těla i duše a o integraci power jógy a radosti, kterou tato jóga přináší, do jejich každodenního života.

Magisterský titul získala na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Tam také pokračovala studiem doktorandského programu v oboru Antropologie. Dnes vyučuje na Masarykově Univerzitě v Brně, a to Biologii člověka. Zájem o lidské tělo, jeho vývoj a fungování ji provází téměř celý život.

V létě 2015 absolvovala v kanadském Vancouveru Power Vinyasa Yoga Teacher Training s Clarou Roberts Ossovou. Zájem o tichou sílu YIN jógy ji přivedl až do vancouverského kurzu Yin Yoga Teacher Training (2015), a to k samotnému Bernie Clarkovi, který patří mezi zakladatele a velké propagátory Yin jógy. Jinová jóga ji oslovila natolik, že ve vlastním vzdělávání dále pokračuje. Absolvovala víkendový workshop se Sebastianem Pucellem a Murielle Burellier, v říjnu 2016 odletěla na víkendový workshop Yin Yoga a meditace se Sarah Powers v Londýně.

Yin/Yang plynutí a splynutí

Jaro je nádherným obdobím, kdy vítáme probouzející se přírodu a my ji jemně propojíme s jógou. Necháme doznít zimní jinový klid a zároveň probudíme novou jangovou energii s přicházejícím březnovým sluncem.

Yin a yang je souznění klidu a dynamiky. Cílem lekce je nastolení vnitřní rovnováhy pomocí posílení, protažení těla a aktivací meridiánů, které ovlivňují činnost našich orgánů a tkání. Ásany plynou na vlně našeho dechu a jsou vystřídány zastavením a uvolněním. Yin a Yang je harmonizující lekce, při které máme možnost vnímat krásu a sílu v nás.