5. ročník / Hustopečské JÓGOBRANÍ

12.4.2025!

Více informací na podzim 2024.


Těšit se můžete na lekce všeho druhu, které poběží souběžně ve dvou sálech s lektory z celé České republiky. V polední pauze si pak můžete pochutnat na výborném veganském obědě dle ajurvédských principů a něco úžasného si nakoupit nejen v "jógových" stáncích.

Během celého dne bude probíhat s Anetou Ortiz rituální malba na obličej Otisk záměru, ošetření Access Bars a dobročinný bazárek ve spolupráci s Naranou.

Pro každého účastníka bude nachystána uvítací taška s dárečky od sponzorů.

Po celou dobu akce bude k dispozici čaj a káva od firmy Sonnentor a ovoce.


Kde: Sportovní hala - Šafaříkova 22 / Hustopeče u Brna

Čas: 9.00 - 17.30

Prezence a přístup do haly: od 8.15

Cena:

Cena: od 1.300,- / 1 osoba

Cena do 14.2.2024 1.300,- / 1 osoba, s obědem 1.550,-

Cena od 15.2.2024 1.400,- / 1 osoba, s obědem 1.650,-

V ceně zahrnuto 5 lekcí dle vlastního výběru, ovoce po celý den, pitný režim, rituální malba na obličej, Access bars, uvítací dárková taška od sponzorů.


Jak se přihlásit?

  1. kliknu na odkaz "VSTUPENKY"
  2. najdu termín akce 13.4.2024
  3. vyberu druh vstupenky s obědem (tmavě růžově) nebo bez oběda (světle růžově)
  4. přihlásím se na akci
  5. do 7 dnů od registrace je nutné vstupenku uhradit

Co s sebou?

Vlastní PODLOŽKU, případně další potřebné pomůcky jako jsou bločky, deky, popruhy, klidový bod apod., pohodlné oblečení, něco na přezutí (v hale není dovoleno chodit v botách na ven) a hlavně dobrou náladu :)

Abychom šetřili naši planetu, vezměte si, prosím, VLASTNÍ, nejlépe uzavíratelné, 2 VĚTŠÍ MISTIČKY (krabičky), do kterých dostanete oběd (hlavní jídlo + salát). Vlastní můžete vzít i VIDLIČKU A HRNEČEK. Jednorázové nádobí samozřejmě bude k dispozici pro toho, kdo zapomene, ale pokud se nám podaří toho příliš nespotřebovat, bude to fajn. Děkuji za spolupráci a ochotu!

Pro všechny hladové jogíny bude nachystáno ovoce po celou dobu akce :)

KONTAKT: jogahustopece@seznam.cz nebo 728 055 353


PROGRAM

Velký sál:

9.00 - 10.15 Jóga, ajurvéda a lymfatický systém / Zuzana Klingrová

10.30 - 11.45 ANO životu! / Markéta Faustová s živou hudbou Artem Pozdniakov, Veronika Pozniak

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Let draka / Šárka Majdová

14.45 - 16.15 Biodanza / Lenka Růžičková

16.30 - 17.30 Gong a SOP / Kristýna Vodičková a Lenka Kovářová

Malý sál:

9.00 - 10.15 Dech v ásaně / Radoslav Panajotov

10.30 - 11.45 Zoga movement / Sandra Selinger

11.45 - 13.15 PAUZA

13.15 - 14.30 Fyzio Touch & Flow / Sylvi Dundáčková

14.45- 16.15 Jógová sebepéče / Alice Mičunek

Změna programu vyhrazena.


Kdo s námi na festivale bude další?

SONNENTOR - čaje všech chutí / www.sonnentor.com

DHAARA - jógové oblečení, podložky, náramky a pomůcky na jógu / www.dhaara.cz

SOULAD MIKULOV - minerály, náramky, prstýnky, náušnice a mnoho dalšího / www.souladmikulov.cz

MAYA SOUL - netradiční oblečení nejen na jógu šité v České republice / https://www.mayasoul.cz/

ANETA ORTIZ - rituální malba na obličej Otisk záměru

Jak Otisk Záměru probíhá:

1. Bytost si navnímá svůj záměr. Může jít i o její vlastní kvalitu, kterou chce v životě posílit.

2. Zavře oči a se záměrem je propojená, cítí ho. Nemusí ho říkat nahlas.

3. Já pak skrze různé znaky vykresluju tento záměr tak, jak to přichází. Nikdy nejde o konkrétní univerzální znaky pro určitá témata - nikdy nevím co přijde. Nechávám to proudit a samo se to skrze mou ruku vykresluje. Jde vždy o unikátní malbu pro každou bytost :).

ZERO WAY s.r.o. - bezobalová prodejna Brno

CITTA BEADS - meditační mály, afirmační náramky, těhotenské rolničky / www.cittabeads.cz

DECATHLON - obchod se sportovním oblečením / www.decathlon.cz

TŘI OCÁSCI - nezapomenutelný veganský oběd / www.triocasci.cz


ZUZANA KLINGROVÁ

Zuzka je spolumajitelka jógového studia v Praze a programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina. Studovala ATVS Palestra, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Hindu University v USA, na které získala titul Bachelor of Academic in sport sciencies, Ayurveda Yoga specialist, Ayurveda consultant. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení z různých sportovních odvětví. Věnovala se studiu mnoha stylů jógy. Je autorkou 4 knih o józe a ajurvédě. Své znalosti předává také na platformě Club jóga po celý rok.

Věří, že skrze jógu poznáváme nejen sami sebe - Om namo narayanaya.


JÓGA, AJURVÉDA A LYMFATICKÝ SYSTÉM

velký sál 9:00 - 10:15MARKÉTA FAUSTOVÁ

Markéta učí jógu už dvanáct let. Je certifikovanou lektorkou Prana Flow Jógy, zároveň se však věnuje i jiným jógovým i nejógovým inspiracím - tantrajóga, fasciální jóga, autentický pohyb, dotek, tanec, dech. Miluje hudbu. Zpívá, skládá hudbu, vede soulsinging circles pod jménem MAAR a ženské rituály a kakaové ceremonie. V jejích lekcích se protáhnete, uvolníte a ulehčíte mysli. Zároveň se ve vašem těle krom energie rozmístí klid a mír. Její styl je velmi fluidní, velmi specifický a každá její lekce je MAGIC.

Založila server s lekcemi jógy on-line www.moje-joga.cz na podporu každodenní jógové praxe.

ANO ŽIVOTE!

velký sál 10:30 - 11:45

Hravá, veselá flow jógová lekce. Zážitek z těla v pohybu, z dechu v jeho autenticitě i expresi. Nové inspirativní přechody i netradiční jógové pozice a radost z překonaných limitů. Dopřeješ si skvělou energii na nastartování božího dne na festivalu. Živá hudba nám pomůže prožít vše intenzivněji. Tohle bude lekce jógy se zprávou, že život nás baví a chceme ho žít v jeho největší plnosti.  

SYLVI DUNDÁČKOVÁ

Sylvi je lektorka jógy a fyzioterapeutka. Věnuje se individuálním jógovým lekcím, vede skupinové lekce a fyzio workshopy v jógových studiích v Praze.

V rámci svého přístupu využívá inovativní a účinný přístup k prevenci a terapii, dále propojuje jógu a fyzioterapii. Sylvi má dlouholeté zkušenosti s jógou pro lidi s pohybovým omezením.

FYZIO TOUCH & FLOW

malý sál 13:15 - 14:30

Přijměte pozvání na lekci jógy, při které se zaměříme na dobré nastavení v jednotlivých jógových pozicích očima fyzioterapeutky. Vyzkoušíme si, jaký vliv má na provedení pozic optimální a neutrální nastavení jednotlivých kloubů, pánve, hrudníku, hlavy a páteře.

Důkladně projdeme vždy jednu pozici ze skupin předklonů, záklonů, rotačních, balančních a převrácených pozic. Dohromady vytvoříme ucelený balíček, ze kterého bude možné čerpat i pro další jógové pozice.

Prožijeme, že není jedna univerzální a správně nastavená pozice pro všechny, ale že každý hledáme a usazujeme to své provedení. A to díky vnímání a vnitřnímu zážitku.

SANDRA SELINGER

Sandra je pohybový lektor, který se snaží lidi dostávat zpátky do přirozené geometrie, tak aby žili kvalitní život v pohybu a bez bolesti. Neustále se vzdělává a objevuje, čeho je naše tělo schopné. Momentálně ji nejvíc fascinuje biomechanika, biotensegrita, návrat k přirozenosti pohybu a zdravým základům. Miluje lidské tělo v pohybu a vše, co s ním souvisí. Věří, že v každém z nás se skrývá potenciál hýbat se zdravě, udržitelně a tak, aby nás to naplňovalo. A přesně tohle ji obrovsky baví objevovat a rozvíjet v každém jednotlivci.

ZOGA MOVEMENT

malý sál 10:30 - 11:45

Zoga movement je pohybová terapie vystavěná na principech biomechaniky a biotensegrity našeho těla. Využívá práci s myofasciálními liniemi podle konceptu Anatomy Trains.

Během lekce se dostaneme do těla tak, abychom mohli dosáhnout svobodného a vědomého pohybu. Pokusíme se vyvážit tahy a tlaky ve všech směrech naší páteře, aby se nám líp bojovalo s okolní silou, gravitací. Projdeme jednotlivé segmenty páteře, které bezpečně rozpohybujeme a dáme tak tělu trakci (délku) a dekompresi (prostor) všem kloubům. To je cesta k tělu bez bolesti.

www.sandraselinger.cz

ALICE MIČUNEK

Alice je jógínka, manželka a máma. Jóga je v jejím životě už 9 let a vděčí jí za mnohé. Co sama napsala: " Rozhodně to pro mě není jen praxe na podložce, ale jóga se stala součástí mého každodenního života. Hledám radosti v maličkostech. Hraju si s myšlenkami. Sleduju souvislosti. Ladím svůj život k souladu.

V jógové praxi pečuji o ženy pomocí Cyklické jógy, vedu těhotné ženy ke ztišení, provádím ženy předporodními rituály.

Ke své jógové a meditační cestě jsem se dostala skrze pobyty v ašrámu v Indii a meditace v Nepálu, Bali a na Novém Zélandu."

Miluje byliny, napářku, minimalismus a ruce od hlíny.

JÓGOVÁ SEBEPÉČE

malý sál 14:45 - 16:15

Jak se vyrovnat s rychle plynoucím světem a stresem okolo nás? Jak si najít prostor pro svou praxi (i v mateřství). Jak o sebe pečovat pomocí jógové praxe?

Prožijte laskavou hatha jógovou praxi plnou praktických "jednohubek", které můžete uplatnit i mimo podložku. Vědomý kvalitní dech, práce se sankalpou a hluboká relaxace jóga nidra vám pomohou stoupnout si do svého středu. Užijte si jemné plynutí s respektem ke svému tělu a jeho příběhu.

www.alicemicunek.czŠÁRKA MAJDOVÁ

Šárka je absolventkou lékařské fakulty a již více než 25 let lektorkou celé škály cvičebních forem od jógy, tance, pilates, body and mind a zdravotních forem cvičení a také tanečnicí latinskoamerických i standartních tanců. V Brně provozuje pohybové studio (Majda Agency), školí budoucí instruktory jógy a pořádá energií nabité cvičební pobyty v Česku i u moře v daleké exotice.

Přáním Šárky je vykouzlit úsměv na tváři a radost v srdci každého, kdo si přijde zacvičit.

LET DRAKA

velký sál 13:15 - 14:30

Jemná průprava nás připraví na dynamickou a energizující sekvenci LET DRAKA, která zahřeje naše tělo, aktivuje naši vnitřní sílu a posílí naši představivost. Pokusíme se stát nespoutaným drakem, který letí v rytmu dechu ladně a vědomě vstříc svému osudu, otevírá beze strachu své srdce a nebojí se vyjádřit vlastní pocty. Jangovou sestavu doplníme jinovými ásanami a zakončíme tělesnou i mentální relaxací prostřednictvím meditace.

www.majda-agency.czLENKA RŮŽIČKOVÁ

Lenka BALANC Růžičková je tanečnice a pohybový terapeut. Již přes 20 let pomáhá lidem najít rovnováhu v těle, mysli i v životě. Její největší snahou je navést klienty do příjemného pocitu sami v sobě a rozproudit skrze pohyb život v těle.

BIODANZA

velký sál 14:45 - 16:15

BIODANZA znamená v překladu TANEC ŽIVOTA. Vznikla v 60.letech v Latinské Americe a její autor prof. Rolando Toro za ni byl nominován na Nobelovu cenu míru. Je to nádherné spojení hudby, pohybu, jednotlivce i skupiny. Biodanza je léčivý proces, který nás citlivě učí vlastnímu poznání, otevírá naše srdce a vede nás k naplněnému životu.

www.lenkabalanc.cz
RADOSLAV PANAJOTOV

Radoslav absolvoval kurz jógy 500 hodin v 2013 v Indii. Od té doby vede pravidelné lekce ve studio Lotus Centrum v Břeclavi. Pořádal přednášky na téma pránájáma, která je mu z jógové filozofie nejbližší. Svoji jógovou cestu vnímá jako "karmajógu". 

DECH V ÁSANĚ

malý sál 9:00 - 10:15

Lekce intenzivně propojující ásany s dechem, kdy vědomou prací s opakujícím se celým dechovým cyklem dokážeme aktivovat každou mitochondrii, buňku, sval, a orgán v těle. A výsledek? Klidná mysl, propocené tričko a úsměv na tváři při závěrečné meditaci.

www.lotuscentrum.cz

KRISTÝNA VODIČKOVÁ A LENKA KOVÁŘOVÁ a další...

GONG A SOP

velký sál 16:30 - 17:30

Zveme Vás ponořit se s vibracemi gongu a energiemi SOP (symfonie možností) do prostorů a míst, ve kterých můžete navázat úplně jiný vztah se svým tělem a svou bytostí. Vibrace gongu je velmi silná a léčivá a vtáhne vás do meditativního stavu. Dochází k hlubokému uvolnění, kdy energie může volně proudit do všech částí těla. Energie SOP Vám umožní mít přístup k tomu, co je pro Vás a Vaše tělo to pravé. Sezení symfonie jsou založena na nástrojích Access consciousness. Po dobu zvukového a energetického opečování účastníci leží nebo sedí na karimatkách. Popřípadě mohou mít deky, polštářky pro větší pohodlí.

www.zavodickou.cz

Partneři akce